Avaktiverad 2011-07-06
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1992-10-19
RSK-nr enhet: ST
Ventilen innehåller separat avstängning- och backventil. Utformningen gör att den passar speciellt ihop med övriga LK Ventiler. Ventilhus av varmpressad, avzinkningsbeständig mässing. Avstängningsdelen har fast kägla, vilket säkerställer öppning vid små differenstryck. Den separata backventilen är av typ Ocean, med extremt god prestanda. Max tryck / temperatur: 1.0 MPa / 90ºC.
Ventilen innehåller separat avstängning- och backventil. Utformningen gör att den passar speciellt ihop med övriga LK Ventiler. Ventilhus av varmpressad, avzinkningsbeständig mässing. Avstängningsdelen har fast kägla, vilket säkerställer öppning vid små differenstryck. Den separata backventilen är av typ Ocean, med extremt god prestanda. Max tryck / temperatur: 1.0 MPa / 90ºC.
| RSK-nummer | 4892921 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | LKA536 |
| GTIN | 7331590010388 |
| Produkt | Påfyllnadsventil |
| Produktnamn | 536 |
| Dimension | 15mm |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | klämring 15mm |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | ! |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | LKA536 |
|---|
| GTIN | 7331590010388 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590010388 | ||
| Förpackningstyp | påse/plastpåse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | 7331590010395 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 8,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_123_4892921.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4892921 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | LKA536 |
| GTIN | 7331590010388 |
| Produkt | Påfyllnadsventil |
| Produktnamn | 536 |
| Dimension | 15mm |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | ! |
| Utförande | klämring 15mm |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | ! |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | ! |
| Övrig info | ! |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | LKA536 |
|---|
| GTIN | 7331590010388 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590010388 | ||
| Förpackningstyp | påse/plastpåse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | 7331590010395 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 8,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_123_4892921.pdf |
|---|---|