Inlagd: 2015-05-22
RSK-nr enhet: ST
Altech Påfyllnadssats är en kompakt kombinationsventil för enkel påfyllning av köldbärarvätska i kollektorslangen till markvärmepumpar. Ventilen har ett filter som skyddar förångaren mot eventuella partiklar. Den levereras med en isolering som skydd mot kondens och eventuell isbildning.
Altech Påfyllnadssats är en kompakt kombinationsventil för enkel påfyllning av köldbärarvätska i kollektorslangen till markvärmepumpar. Ventilen har ett filter som skyddar förångaren mot eventuella partiklar. Den levereras med en isolering som skydd mot kondens och eventuell isbildning.
| RSK-nummer | 6251242 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508031228 |
| Produkt | Påfyllnadssats |
| Produktnamn | Altech Påfyllnadssats |
| Dimension | R25 |
| Storlek | L=165mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar |
| Effekt/Eldata | Kvs 12,5 m³/h |
| Funktion | påfyllning/filtrering |
| Utförande | ventil med isolering |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | CW617N |
| Övrig info | kvs 12,5 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508031228 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 181 | ||
| Höjd (mm) | 89 | ||
| Vikt (kg) | 1,36 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_212_6251242.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_6251242.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00188 v2.pdf |
| RSK-nummer | 6251242 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508031228 |
| Produkt | Påfyllnadssats |
| Produktnamn | Altech Påfyllnadssats |
| Dimension | R25 |
| Storlek | L=165mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar |
| Effekt/Eldata | Kvs 12,5 m³/h |
| Funktion | påfyllning/filtrering |
| Utförande | ventil med isolering |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | CW617N |
| Övrig info | kvs 12,5 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508031228 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 181 | ||
| Höjd (mm) | 89 | ||
| Vikt (kg) | 1,36 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_212_6251242.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_6251242.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00188 v2.pdf |