RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-04-11
RSK-nr enhet: ST
G1" invändig gänga på inlopp och G1 1/4" på utblås, 5,0bar öppningstryck Max glykolblandning 50% Blyfri mässing med Max 0,10% blyinnehåll.
G1" invändig gänga på inlopp och G1 1/4" på utblås, 5,0bar öppningstryck Max glykolblandning 50% Blyfri mässing med Max 0,10% blyinnehåll.
| RSK-nummer | 5075107 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123842268 |
| Produkt | Säkerhetsventil |
| Produktnamn | AVI 1895-S |
| Dimension | G1"xG1 1/4" |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10/5,0bar/-10°C-+120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för värme/kylsystem |
| Utförande | invändig gänga/invändig gänga |
|---|---|
| Färg | metall/röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | CW511-L |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123842268 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333123842268 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 320 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 4,336 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_49_5075107.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_5075107.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_49_5075092.pdf |
| RSK-nummer | 5075107 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123842268 |
| Produkt | Säkerhetsventil |
| Produktnamn | AVI 1895-S |
| Dimension | G1"xG1 1/4" |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10/5,0bar/-10°C-+120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för värme/kylsystem |
| Utförande | invändig gänga/invändig gänga |
|---|---|
| Färg | metall/röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | CW511-L |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123842268 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333123842268 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 320 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 4,336 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_49_5075107.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_5075107.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_49_5075092.pdf |