| Produktnamn | VHS50M-MS |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230VAC/48VDC |
| Funktion | max 25bar/+110°C |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | inlinetyp |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Lämplig för dricksvatten | Ja |
|---|---|
| Lämplig för regnvatten | Ja |
| Lämplig för kylvatten | Ja |
| Lämplig för fekalier | Nej |
| Lämplig för hushållsspillvatten | Nej |
| Lämplig för kondensat | Nej |
| Lämplig för glykol | Nej |
| Mätområde | 39 - 50 mm |
| Med display | Nej |
| Vertikal montering | Ja |
| Horisontell montering | Ja |
| Flottördiameter | 0 mm |
| Anslutning | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Gängstorlek | 2" |
| Max. kontaktspänning | 230 V |
| Max. kontakbelastning | 230 A |
| Max. medietemperatur (kontinuerlig) | 110 °C |
| Max. arbetstryck | 25 bar |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Ja |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 74 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 149 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| GTIN | - |
| Produkt | Flödesvakt |
| Produktnamn | VHS50M-MS |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Utförande | invändig gänga |
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | inlinetyp |
| Lämplig för kylvatten | Ja |
| Lämplig för fekalier | Nej |
| Lämplig för glykol | Nej |
| Mätområde | 39 - 50 mm |
| Med display | Nej |
| Vertikal montering | Ja |
| Horisontell montering | Ja |
| Flottördiameter | 0 mm |
| Gängstorlek | 2" |
| Max. arbetstryck | 25 bar |