| Produktnamn | QBE2003-P1.6 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 40x52x101mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 0…1,6 bar |
| Effekt/Eldata | 24V AC / 12…33V DC |
| Funktion | tryckgivare |
| Utförande | 0…10 V DC |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55720-S291 |
|---|
| GTIN | 7612914099419 |
|---|---|
| Elanslutning | Kabelskruvförband |
| Matningsspänning | 24 V |
| Mätområde | 0 - 160000 Pa |
| Med display | Nej |
| Max. övertryck | 480 kPa |
| Lämplig för glykol | Ja |
| Lämplig för olja | Nej |
| Lämplig för ammoniak | Nej |
| Lämplig för ånga | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Nej |
| Anslutning | Utvändig gänga M, metrisk |
| Gängstorlek | 1/2" |
| Mätelement | Piezo |
| Höjd | 101 mm |
| Bredd | 32 mm |
| Djup | 52 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 157 | ||
| Bredd (mm) | 88 | ||
| Höjd (mm) | 41 | ||
| Vikt (kg) | 0,37 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5403430.pdf |
| RSK-nummer | 5403431 |
| GTIN | 7612914099419 |
| Produkt | Givare |
| Produktnamn | QBE2003-P1.6 |
| Dimension | G15 |
| Funktion | tryckgivare |
| Utförande | 0…10 V DC |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Utsignal | 0-10V |
| Matningsspänning | 24 V |
| Mätområde | 0 - 160000 Pa |
| Med display | Nej |
| Max. övertryck | 480 kPa |
| Lämplig för glykol | Ja |
| Lämplig för olja | Nej |
| Lämplig för ammoniak | Nej |
| Lämplig för ånga | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Nej |
| Gängstorlek | 1/2" |
| Mätelement | Piezo |
| Höjd | 101 mm |
| Bredd | 32 mm |
| Djup | 52 mm |