| Produktnamn | QBE2004-P10U |
| Dimension | 7/16-20 UNF |
| Storlek | 25x25x68mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | -1…9 bar |
| Effekt/Eldata | 24V AC / 12…33V DC |
| Funktion | 0…10 V DC |
| Utförande | invändig gänga |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP67 |
| Övrig info | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55720-S310 |
|---|
| GTIN | 7612914100122 |
|---|---|
| Elanslutning | Övrigt |
| Matningsspänning | 24 V |
| Mätområde | -100 - 900000 Pa |
| Med display | Nej |
| Max. övertryck | 2700 kPa |
| Lämplig för glykol | Ja |
| Lämplig för olja | Ja |
| Lämplig för ammoniak | Ja |
| Lämplig för ånga | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Explosionssäker | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga M, metrisk |
| Gängstorlek | Övrigt |
| Mätelement | Piezo |
| Höjd | 24 mm |
| Bredd | 24 mm |
| Djup | 68 mm |
| Längd kabel | 1,5 m |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 136 | ||
| Bredd (mm) | 108 | ||
| Höjd (mm) | 51 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5403439.pdf |
| RSK-nummer | 5403439 |
| GTIN | 7612914100122 |
| Produkt | Givare |
| Produktnamn | QBE2004-P10U |
| Dimension | 7/16-20 UNF |
| Funktion | 0…10 V DC |
| Utförande | invändig gänga |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP67 |
| Utsignal | 0-10V |
| Elanslutning | Övrigt |
| Matningsspänning | 24 V |
| Med display | Nej |
| Max. övertryck | 2700 kPa |
| Lämplig för glykol | Ja |
| Lämplig för olja | Ja |
| Lämplig för ammoniak | Ja |
| Lämplig för ånga | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP67 |
| Explosionssäker | Nej |
| Gängstorlek | Övrigt |
| Mätelement | Piezo |
| Höjd | 24 mm |
| Bredd | 24 mm |
| Djup | 68 mm |