| Produktnamn | QBE3000-D2.5 |
| Dimension | G6 |
| Storlek | 40x40x140mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 0…2,5 bar |
| Effekt/Eldata | 24V AC / 18…33V DC |
| Funktion | differenstryckgivare |
| Utförande | 0…10 V DC |
|---|---|
| Färg | silver/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55720-S175 |
|---|
| GTIN | 7612914082459 |
|---|
| Utsignal | 0-10V |
|---|---|
| Matningsspänning | 24 V |
| Matningstryck | 25 bar |
| Mätområde | 0 - 250000000 Pa |
| Max. övertryck | 5000 kPa |
| Lämplig för luft | Nej |
| Lämplig för vatten | Nej |
| Lämplig för gaser | Ja |
| Lämplig för ammoniak | Nej |
| Lämplig för olja | Ja |
| Lämplig för glykol | Ja |
| Lämplig för ånga | Nej |
| Läsbar | Nej |
| Med display | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Nej |
| Gängstorlek | 1/8" |
| Anslutning | Invändig gänga M, metrisk |
| Mätelement | Membran |
| Höjd | 143 mm |
| Bredd | 67 mm |
| Djup | 40 mm |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 126 | ||
| Bredd (mm) | 83 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 0,86 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5403423.pdf |
| RSK-nummer | 5403425 |
| GTIN | 7612914082459 |
| Produkt | Givare |
| Produktnamn | QBE3000-D2.5 |
| Dimension | G6 |
| Utförande | 0…10 V DC |
| Färg | silver/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP65 |
| Övrig info | - |
| Utsignal | 0-10V |
| Matningsspänning | 24 V |
| Matningstryck | 25 bar |
| Max. övertryck | 5000 kPa |
| Lämplig för luft | Nej |
| Lämplig för vatten | Nej |
| Lämplig för gaser | Ja |
| Lämplig för ammoniak | Nej |
| Lämplig för olja | Ja |
| Lämplig för glykol | Ja |
| Lämplig för ånga | Nej |
| Läsbar | Nej |
| Med display | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP65 |
| Explosionssäker | Nej |
| Gängstorlek | 1/8" |
| Mätelement | Membran |
| Höjd | 143 mm |
| Bredd | 67 mm |
| Djup | 40 mm |