Inlagd: 2015-06-30
RSK-nr enhet: ST
Paket för snygg och smidig installation av extra värmekrets. Komplett och färdig med inkopplad reglering ger en enkel och snabb driftsättning. Försedd med en energieffektiv cirkulationspump, enligt ErPdirektiv. Välisolerad enhet med alla justeringar och elektroniska delar lätt åtkomliga från utsidan.
Paket för snygg och smidig installation av extra värmekrets. Komplett och färdig med inkopplad reglering ger en enkel och snabb driftsättning. Försedd med en energieffektiv cirkulationspump, enligt ErPdirektiv. Välisolerad enhet med alla justeringar och elektroniska delar lätt åtkomliga från utsidan.
| RSK-nummer | 6240967 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 587396301 |
| GTIN | 7333077001100 |
| Produkt | Installationssats |
| Produktnamn | CTC Extra Shuntgrupp |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 3bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | installation shuntrupp 2 |
| Utförande | klämringsanslutning |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | galv/blandat |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/tillbehoret/ctc-extra-shuntgrupp/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 587396301 |
|---|
| GTIN | 7333077001100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/tillbehoret/ctc-extra-shuntgrupp/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Värmekrets |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 400 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Djup | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077001100 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 6,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_31_6240967.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6240967 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 587396301 |
| GTIN | 7333077001100 |
| Produkt | Installationssats |
| Produktnamn | CTC Extra Shuntgrupp |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 3bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | installation shuntrupp 2 |
| Utförande | klämringsanslutning |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | galv/blandat |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/tillbehoret/ctc-extra-shuntgrupp/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 587396301 |
|---|
| GTIN | 7333077001100 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.ctc.se/tillbehoret/ctc-extra-shuntgrupp/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Värmekrets |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 400 mm |
| Bredd | 300 mm |
| Djup | 200 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077001100 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 6,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_31_6240967.pdf |
|---|---|