Inlagd: 2016-09-07
RSK-nr enhet: SATS
Tryckoberoende och modulerande ventilpaket VLP25, DN25. Tvåvägs tryckoberoende regler- och injusteringsventil DN25, (anslutning G32, 1 1/4" utvändig gänga) med modulerande ställdon 24V och avstängningsventil DN25, (G25, 1" invändig gänga). Används med SIRe Advanced eller kompletteras med lämplig termostat.
Tryckoberoende och modulerande ventilpaket VLP25, DN25. Tvåvägs tryckoberoende regler- och injusteringsventil DN25, (anslutning G32, 1 1/4" utvändig gänga) med modulerande ställdon 24V och avstängningsventil DN25, (G25, 1" invändig gänga). Används med SIRe Advanced eller kompletteras med lämplig termostat.
| RSK-nummer | 6704533 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 79378 |
| GTIN | 7393410206470 |
| Produkt | Ventilpaket |
| Produktnamn | VLP25 |
| Dimension | DN25 (1") / DN32 (1 1/4") |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar/370-2150l/h/-102°C-+90°C |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | IP54 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/vlp25--ventilsystem/p107774 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 79378 |
|---|
| GTIN | 7393410206470 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/vlp25--ventilsystem/p107774 |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410206470 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_94_6704533.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_94_6704533.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6704533.pdf |
| RSK-nummer | 6704533 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 79378 |
| GTIN | 7393410206470 |
| Produkt | Ventilpaket |
| Produktnamn | VLP25 |
| Dimension | DN25 (1") / DN32 (1 1/4") |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar/370-2150l/h/-102°C-+90°C |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing/flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | IP54 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/vlp25--ventilsystem/p107774 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 79378 |
|---|
| GTIN | 7393410206470 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/vlp25--ventilsystem/p107774 |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410206470 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 2,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_94_6704533.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_94_6704533.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6704533.pdf |