Avaktiverad 2026-02-19
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-03-02
RSK-nr enhet: ST
Typ AB för luft/gas, vatten och olja. Direktverkande. Inbyggd balansledning. Membran av nitrilgummi. Max. temp. +65°C. Endast ett utf. 0,7-8,4 bar lågtryck.
Typ AB för luft/gas, vatten och olja. Direktverkande. Inbyggd balansledning. Membran av nitrilgummi. Max. temp. +65°C. Endast ett utf. 0,7-8,4 bar lågtryck.
| RSK-nummer | 5084093 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9111912 |
| GTIN | - |
| Produkt | Reducerventil |
| Produktnamn | Broady AVi 1801 |
| Dimension | DN25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | invändig gänga, Typ AB |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 9111912 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-400-18 (GGG 40.3) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Dimension anslutning 1 | 1" (25) |
| Anslutning 1 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning 2 | 1" (25) |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 100 °C |
| Med manometer | Nej |
| Med vattenlås | Nej |
| Lämplig för vätskor | Ja |
| Lämplig för ånga | Ja |
| Lämplig för gaser | Ja |
| Höjd | 125 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 102 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 188 | ||
| Vikt (kg) | 3,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_49_5084091_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5084093 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9111912 |
| GTIN | - |
| Produkt | Reducerventil |
| Produktnamn | Broady AVi 1801 |
| Dimension | DN25 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | invändig gänga, Typ AB |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 9111912 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-400-18 (GGG 40.3) |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Dimension anslutning 1 | 1" (25) |
| Anslutning 1 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Dimension anslutning 2 | 1" (25) |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Tryckklass | PN 16 |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0 - 100 °C |
| Med manometer | Nej |
| Med vattenlås | Nej |
| Lämplig för vätskor | Ja |
| Lämplig för ånga | Ja |
| Lämplig för gaser | Ja |
| Höjd | 125 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 102 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 188 | ||
| Vikt (kg) | 3,2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_49_5084091_gruppfil.pdf |
|---|---|