RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-08
RSK-nr enhet: ST
Andra tryckinställningar på begäran:
Andra tryckinställningar på begäran:
| RSK-nummer | 4930003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 193175013 |
| GTIN | - |
| Produkt | Reduceringsventil |
| Produktnamn | NeoFlow |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | Dy134mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, max +20°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tryckinställning 1.0 - 8.0 bar |
| Utförande | inspänning mellan flänsar |
|---|---|
| Färg | svart, rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | POM-C, EPDM, rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 193175013 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 253 | ||
| Höjd (mm) | 318 | ||
| Vikt (kg) | 6,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_86_4930002.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_86_4930002.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_86_4930002.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_86_4930002.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_86_5084275.pdf |
| RSK-nummer | 4930003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 193175013 |
| GTIN | - |
| Produkt | Reduceringsventil |
| Produktnamn | NeoFlow |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | Dy134mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, max +20°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tryckinställning 1.0 - 8.0 bar |
| Utförande | inspänning mellan flänsar |
|---|---|
| Färg | svart, rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | POM-C, EPDM, rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 193175013 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 253 | ||
| Höjd (mm) | 318 | ||
| Vikt (kg) | 6,1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_86_4930002.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_86_4930002.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_86_4930002.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_86_4930002.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_86_5084275.pdf |