Avaktiverad 2026-03-24
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-10-07
RSK-nr enhet: ST
LK Rumstemperaturenhet SC-RF är en trådlös rumstemperaturenhet avsedd att användas tillsammans med LK SmartComfort 110 OT. Med ansluten rumstemperaturenhet styrs shuntautomatiken både av rådande utomhustemperatur samt inställd/önskad inomhustemperatur. LK Rumstemperaturenhet SC-RF har nio stycken förinställda program med schemalagda temperaturförändringar. Det finns också möjlighet att skapa egna program. Dessutom finns semester- och timerfunktioner. Rumstemperaturenheten levereras med antenn för trådlös kommunikation mellan rumstemperaturenheten och LK SmartComfort 110 OT.
LK Rumstemperaturenhet SC-RF är en trådlös rumstemperaturenhet avsedd att användas tillsammans med LK SmartComfort 110 OT. Med ansluten rumstemperaturenhet styrs shuntautomatiken både av rådande utomhustemperatur samt inställd/önskad inomhustemperatur. LK Rumstemperaturenhet SC-RF har nio stycken förinställda program med schemalagda temperaturförändringar. Det finns också möjlighet att skapa egna program. Dessutom finns semester- och timerfunktioner. Rumstemperaturenheten levereras med antenn för trådlös kommunikation mellan rumstemperaturenheten och LK SmartComfort 110 OT.
| RSK-nummer | 4905620 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590037088 |
| Produkt | Rumstemperaturenhet |
| Produktnamn | LK Rumstemperaturenhet SC-RF |
| Dimension | 75x85x26mm (BxHxD) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 2x1,5 V batteri Typ AAA |
| Funktion | för LK SmartComfort 110 OT |
| Utförande | trådlös signalöverföring |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77762325.aspx |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590037088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77762325.aspx |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590037088 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_123_4905620.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 4905620 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590037088 |
| Produkt | Rumstemperaturenhet |
| Produktnamn | LK Rumstemperaturenhet SC-RF |
| Dimension | 75x85x26mm (BxHxD) |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 2x1,5 V batteri Typ AAA |
| Funktion | för LK SmartComfort 110 OT |
| Utförande | trådlös signalöverföring |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP20 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77762325.aspx |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590037088 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77762325.aspx |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590037088 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_123_4905620.pdf |
|---|---|