RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-10-07
RSK-nr enhet: ST
Roth termostat till minishunt, 5 m
Roth termostat till minishunt, 5 m
| RSK-nummer | 2432498 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17403466.005 |
| GTIN | - |
| Produkt | Termostat |
| Produktnamn | Minishunt GVC |
| Dimension | - |
| Storlek | M28 mutter, L=5m |
| Tryck/Flöde/Temp | tempområde +8°C till 28°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | reglering rumstemperatur |
| Utförande | med kapillärrörsgivare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17403466.005 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Inställningselement | Övrigt |
|---|---|
| Temperatursensor utförande | Immersion probe |
| Medium | Vätska |
| Lämplig för dykrör | Ja |
| Lämplig för radiator | Nej |
| Med stöldskydd | Nej |
| Lämplig för stöldskydd | Nej |
| Justeringsområde | 0 - 28 °C |
| Lämplig för värme | Ja |
| Lämplig för kyla | Nej |
| Lämplig för tappvatten | Nej |
| Med fryskydd | Ja |
| Fjärrreglerad | Nej |
| Längd kapillärrör/kabel till fjärreglering | 5 m |
| Fjärrsensor/-givare | Ja |
| Längd kapillärrör/kabel till fjärrsensor/-givare | 5 m |
| Diameter fjärrsensor/-givare | 17 mm |
| Med kåpa för fjärrsensor/-givare | Ja |
| Färg kåpa för fjärrsensor/-givare | Vit |
| Styrning via Bluetooth | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med webbgränssnitt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330580020727 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,24 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2432498 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17403466.005 |
| GTIN | - |
| Produkt | Termostat |
| Produktnamn | Minishunt GVC |
| Dimension | - |
| Storlek | M28 mutter, L=5m |
| Tryck/Flöde/Temp | tempområde +8°C till 28°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | reglering rumstemperatur |
| Utförande | med kapillärrörsgivare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 17403466.005 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Inställningselement | Övrigt |
|---|---|
| Temperatursensor utförande | Immersion probe |
| Medium | Vätska |
| Lämplig för dykrör | Ja |
| Lämplig för radiator | Nej |
| Med stöldskydd | Nej |
| Lämplig för stöldskydd | Nej |
| Justeringsområde | 0 - 28 °C |
| Lämplig för värme | Ja |
| Lämplig för kyla | Nej |
| Lämplig för tappvatten | Nej |
| Med fryskydd | Ja |
| Fjärrreglerad | Nej |
| Längd kapillärrör/kabel till fjärreglering | 5 m |
| Fjärrsensor/-givare | Ja |
| Längd kapillärrör/kabel till fjärrsensor/-givare | 5 m |
| Diameter fjärrsensor/-givare | 17 mm |
| Med kåpa för fjärrsensor/-givare | Ja |
| Färg kåpa för fjärrsensor/-givare | Vit |
| Styrning via Bluetooth | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med webbgränssnitt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330580020727 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 65 | ||
| Vikt (kg) | 0,24 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |