Avaktiverad 2023-04-28
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-04-13
RSK-nr enhet: ST
Rumstermostat för 2-rörs Fan Coil-applikationer, värme/kyla. Väljare för värme- eller kyldrift samt fläktfunktion, 2-läges reglering, matningsspänning AC 230 V, styrutgång TILL/FRÅN.
Rumstermostat för 2-rörs Fan Coil-applikationer, värme/kyla. Väljare för värme- eller kyldrift samt fläktfunktion, 2-läges reglering, matningsspänning AC 230 V, styrutgång TILL/FRÅN.
| RSK-nummer | 5514164 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S55770-T225 |
| GTIN | 7612914077448 |
| Produkt | Termostat |
| Produktnamn | RAB11 |
| Dimension | - |
| Storlek | 96x35x110mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | rumstermostat |
| Utförande | med 2-lägesreglering |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | IP30 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55770-T225 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55770-T225 |
|---|
| GTIN | 7612914077448 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55770-T225 |
|---|
| Typ av strömförsörjning | 230 V AC |
|---|---|
| Extern sensor | Nej |
| Termisk återkoppling | Ingen |
| Reglerkarakteristik | Övrigt |
| Differensvärde | 1 - 1 K |
| Läsbar temperatur | Nej |
| Med ljudindikator | Nej |
| Med display | Nej |
| Med tappvattenkrets | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Explosionssäker | Nej |
| Höjd | 110 mm |
| Bredd | 99 mm |
| Djup | 35,3 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 124 | ||
| Bredd (mm) | 103 | ||
| Höjd (mm) | 56 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5514164.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5514164 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | S55770-T225 |
| GTIN | 7612914077448 |
| Produkt | Termostat |
| Produktnamn | RAB11 |
| Dimension | - |
| Storlek | 96x35x110mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | rumstermostat |
| Utförande | med 2-lägesreglering |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | IP30 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55770-T225 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55770-T225 |
|---|
| GTIN | 7612914077448 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://hit.sbt.siemens.com/RWD/app.aspx?RC=SE&lang=sv&MODULE=Product&ACTION=Search&VALUE=S55770-T225 |
|---|
| Typ av strömförsörjning | 230 V AC |
|---|---|
| Extern sensor | Nej |
| Termisk återkoppling | Ingen |
| Reglerkarakteristik | Övrigt |
| Differensvärde | 1 - 1 K |
| Läsbar temperatur | Nej |
| Med ljudindikator | Nej |
| Med display | Nej |
| Med tappvattenkrets | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Explosionssäker | Nej |
| Höjd | 110 mm |
| Bredd | 99 mm |
| Djup | 35,3 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 124 | ||
| Bredd (mm) | 103 | ||
| Höjd (mm) | 56 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5514164.pdf |
|---|---|