Inlagd: 2010-05-07
RSK-nr enhet: SATS
Används för att få en bättre mätpunkt i lokalen när kontrollenheten är placerad så att den interna rumstemperaturgivaren inte visar ett relevant värde. 10 m kabel med modularkontakt RJ11 (4p/4c).
Används för att få en bättre mätpunkt i lokalen när kontrollenheten är placerad så att den interna rumstemperaturgivaren inte visar ett relevant värde. 10 m kabel med modularkontakt RJ11 (4p/4c).
| RSK-nummer | 6730922 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17539 |
| GTIN | 7393410009606 |
| Produkt | Rumsgivare |
| Produktnamn | SIReRTX |
| Dimension | - |
| Storlek | 33x23x70mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | extern rumsgivare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP30 |
| Övrig info | inkl.RSk.6730929 |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sirertx--extern--rumsgivare/p112807 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 17539 |
|---|
| GTIN | 7393410009606 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sirertx--extern--rumsgivare/p112807 |
|---|
| Utsignal | Övrigt |
|---|---|
| Med batteri | Nej |
| Sensor inomhus | Ja |
| Inställningspunkt, justerbar | Ingen |
| Standby tryckknapp | Nej |
| Läsbar temperatur | Nej |
| Med display | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Höjd | 70 mm |
| Bredd | 33 mm |
| Djup | 23 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410009606 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 550 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6731943.pdf |
|---|---|
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_94_6730922.pdf |
| RSK-nummer | 6730922 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 17539 |
| GTIN | 7393410009606 |
| Produkt | Rumsgivare |
| Produktnamn | SIReRTX |
| Dimension | - |
| Storlek | 33x23x70mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | extern rumsgivare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP30 |
| Övrig info | inkl.RSk.6730929 |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sirertx--extern--rumsgivare/p112807 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 17539 |
|---|
| GTIN | 7393410009606 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sirertx--extern--rumsgivare/p112807 |
|---|
| Utsignal | Övrigt |
|---|---|
| Med batteri | Nej |
| Sensor inomhus | Ja |
| Inställningspunkt, justerbar | Ingen |
| Standby tryckknapp | Nej |
| Läsbar temperatur | Nej |
| Med display | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Höjd | 70 mm |
| Bredd | 33 mm |
| Djup | 23 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410009606 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 550 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6731943.pdf |
|---|---|
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_94_6730922.pdf |