Inlagd: 2017-10-20
RSK-nr enhet: ST
SKG30, svartkroppsgivare. Mäter luft- och strålningstemperatur. Högkvalitativ termistor. NTC10KΩ. IP30.
SKG30, svartkroppsgivare. Mäter luft- och strålningstemperatur. Högkvalitativ termistor. NTC10KΩ. IP30.
| RSK-nummer | 5393613 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 205550 |
| GTIN | 7393410209266 |
| Produkt | Svartkroppsgivare |
| Produktnamn | SKG30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 115x85x40mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP30 |
| Övrig info | tillbehör |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/skg30--black--bulb--sensor/p146736 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 205550 |
|---|
| GTIN | 7393410209266 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/skg30--black--bulb--sensor/p146736 |
|---|
| Tillämpningsområde | Rum |
|---|---|
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Lämplig för kanalmontering | Nej |
| Lämplig för rörmontering | Nej |
| Lämplig för luft | Ja |
| Lämplig för vätskor | Nej |
| Lämplig för gaser | Nej |
| Med hus/kapsling/stomme | Ja |
| Sensorelement i kapsling | Ja |
| Sensorelement utanför kapsling | Nej |
| Fast sensorkabel | Nej |
| Teknologi | Övrigt |
| Bluetooth | Nej |
| WiFi-kompatibel | Nej |
| Standby tryckknapp | Nej |
| Trådlös | Nej |
| Med display | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Höjd hus/kapsling/stomme | 115 mm |
| Bredd hus/kapsling/stomme | 85 mm |
| Djup hus/kapsling/stomme | 40 mm |
| Färg hus/kapsling/stomme | Vit |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Med stöd för IFTTT | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410209266 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,13 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_5393613.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5393613 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 205550 |
| GTIN | 7393410209266 |
| Produkt | Svartkroppsgivare |
| Produktnamn | SKG30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 115x85x40mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP30 |
| Övrig info | tillbehör |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/skg30--black--bulb--sensor/p146736 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 205550 |
|---|
| GTIN | 7393410209266 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/skg30--black--bulb--sensor/p146736 |
|---|
| Tillämpningsområde | Rum |
|---|---|
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Lämplig för kanalmontering | Nej |
| Lämplig för rörmontering | Nej |
| Lämplig för luft | Ja |
| Lämplig för vätskor | Nej |
| Lämplig för gaser | Nej |
| Med hus/kapsling/stomme | Ja |
| Sensorelement i kapsling | Ja |
| Sensorelement utanför kapsling | Nej |
| Fast sensorkabel | Nej |
| Teknologi | Övrigt |
| Bluetooth | Nej |
| WiFi-kompatibel | Nej |
| Standby tryckknapp | Nej |
| Trådlös | Nej |
| Med display | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Höjd hus/kapsling/stomme | 115 mm |
| Bredd hus/kapsling/stomme | 85 mm |
| Djup hus/kapsling/stomme | 40 mm |
| Färg hus/kapsling/stomme | Vit |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Med stöd för IFTTT | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410209266 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,13 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_5393613.pdf |
|---|---|