Inlagd: 2025-12-17
RSK-nr enhet: ST
Placera rumsgivaren där det passar bäst i huset. Ställ sedan in den temperatur du vill att värmepumpen ska hålla. Basenheten, som har en 5 meters kabel, ansluts till värmepumpens styrenhet. Basenheten kan styra upp till sju rumsenheter.
Placera rumsgivaren där det passar bäst i huset. Ställ sedan in den temperatur du vill att värmepumpen ska hålla. Basenheten, som har en 5 meters kabel, ansluts till värmepumpens styrenhet. Basenheten kan styra upp till sju rumsenheter.
| RSK-nummer | 4932027 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 591873301 |
| GTIN | 7333077107734 |
| Produkt | Givare |
| Produktnamn | Trådlös Rumsgivare II |
| Dimension | - |
| Storlek | 84x84x17 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | övervakning |
| Utförande | trådlös |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP30/IP33 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://ctc.se/tillbehor |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 591873301 |
|---|
| GTIN | 7333077107734 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://ctc.se/tillbehor |
|---|
| Utsignal | Trådlös |
|---|---|
| Med batteri | Ja |
| Mätområde | 5 - 37 °C |
| Sensor inomhus | Ja |
| Läsbar temperatur | Ja |
| Med display | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Höjd | 84 mm |
| Bredd | 84 mm |
| Djup | 17 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077107734 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 1,034 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_31_4932027.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_31_4932027.pdf |
| RSK-nummer | 4932027 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 591873301 |
| GTIN | 7333077107734 |
| Produkt | Givare |
| Produktnamn | Trådlös Rumsgivare II |
| Dimension | - |
| Storlek | 84x84x17 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | övervakning |
| Utförande | trådlös |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | IP30/IP33 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://ctc.se/tillbehor |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 591873301 |
|---|
| GTIN | 7333077107734 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://ctc.se/tillbehor |
|---|
| Utsignal | Trådlös |
|---|---|
| Med batteri | Ja |
| Mätområde | 5 - 37 °C |
| Sensor inomhus | Ja |
| Läsbar temperatur | Ja |
| Med display | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Höjd | 84 mm |
| Bredd | 84 mm |
| Djup | 17 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7333077107734 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 150 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 1,034 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_31_4932027.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_31_4932027.pdf |