RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-12-09
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 4932001 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FFU0TAAAENCCC150 |
| GTIN | - |
| Produkt | Rumstermostat |
| Produktnamn | Unisensa Dial OnWall 24V |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | analog |
| Utförande | 24v |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | FFU0TAAAENCCC150 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | På/Av |
|---|---|
| Typ av strömförsörjning | 24 V AC |
| Anslutning | 3-/4-tråd |
| Med mottagare | Nej |
| Mätområde | 5 - 30 °C |
| Extern sensor | Nej |
| Termisk återkoppling | Ingen |
| Reglerkarakteristik | P |
| Antal utgångar värme | 1 |
| Lämplig för kyla | Ja |
| Antal utgångar kyla | 1 |
| Differensvärde | 0,5 - 1 K |
| Inställbar differens | Nej |
| Läsbar temperatur | Ja |
| Med ljudindikator | Nej |
| Sensortyp | Motståndssensor |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande/Infällt montage |
| Antal moduler (modulsystem) | 1 |
| Med display | Nej |
| Manövrering | Vrid/Sväng |
| Dold manövrering | Nej |
| Med tappvattenkrets | Nej |
| Kontaktutförande | Växlande kontakt (NO/NC) |
| Max. kontaktspänning | 24 V |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Skyddsnivå (NEMA) | 2 |
| Explosionssäker | Nej |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Höjd | 85 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 25 mm |
| Klass temperaturreglering | I |
| Energiförbrukning standby (solstandby) | 1 W |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Med stöd för IFTTT | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,085 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 304 | ||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4932001 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FFU0TAAAENCCC150 |
| GTIN | - |
| Produkt | Rumstermostat |
| Produktnamn | Unisensa Dial OnWall 24V |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | analog |
| Utförande | 24v |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | FFU0TAAAENCCC150 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | På/Av |
|---|---|
| Typ av strömförsörjning | 24 V AC |
| Anslutning | 3-/4-tråd |
| Med mottagare | Nej |
| Mätområde | 5 - 30 °C |
| Extern sensor | Nej |
| Termisk återkoppling | Ingen |
| Reglerkarakteristik | P |
| Antal utgångar värme | 1 |
| Lämplig för kyla | Ja |
| Antal utgångar kyla | 1 |
| Differensvärde | 0,5 - 1 K |
| Inställbar differens | Nej |
| Läsbar temperatur | Ja |
| Med ljudindikator | Nej |
| Sensortyp | Motståndssensor |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande/Infällt montage |
| Antal moduler (modulsystem) | 1 |
| Med display | Nej |
| Manövrering | Vrid/Sväng |
| Dold manövrering | Nej |
| Med tappvattenkrets | Nej |
| Kontaktutförande | Växlande kontakt (NO/NC) |
| Max. kontaktspänning | 24 V |
| Kapslingsklass (IP) | IP30 |
| Skyddsnivå (NEMA) | 2 |
| Explosionssäker | Nej |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9016 |
| Höjd | 85 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 25 mm |
| Klass temperaturreglering | I |
| Energiförbrukning standby (solstandby) | 1 W |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Med stöd för IFTTT | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 40 | ||
| Vikt (kg) | 0,085 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 100 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 304 | ||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |