RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2022-12-09
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 4932014 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FFZ0SZZWSRHDM5N0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Rumstermostat |
| Produktnamn | Unisensa HUmidity sensor f WC |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | IP 54 |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | FFZ0SZZWSRHDM5N0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpningsområde | Rum |
|---|---|
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Lämplig för kanalmontering | Nej |
| Lämplig för rörmontering | Nej |
| Lämplig för luft | Ja |
| Lämplig för vätskor | Nej |
| Lämplig för gaser | Nej |
| Med hus/kapsling/stomme | Ja |
| Fastsättning lock/kåpa | Övrigt |
| Sensorelement i kapsling | Ja |
| Sensorelement utanför kapsling | Nej |
| Fast sensorkabel | Ja |
| Längd kabel | 1,5 m |
| Längd sensor | 40 mm |
| Instickslängd | 40 mm |
| Diameter sensorelement | 10 mm |
| Material element | Övrigt |
| Teknologi | Kapacitiv polymersensor |
| Aktiv temperaturmätning | Nej |
| Passiv temperaturmätning | Nej |
| Genomsnittlig temperaturmätning | Nej |
| Antal mätpunkter | 1 |
| Mätning av CO2 | Nej |
| Mätning av lättflyktiga organiska föreningar (VOC) | Nej |
| Mätning av relativ luftfuktighet (RF) | Nej |
| Mätning av absolut luftfuktighet (AF) | Nej |
| Mätning av entalpi | Nej |
| Mätning av daggpunkt | Ja |
| Mätning av partiklar (PM) | Nej |
| Offsetinställning möjlig | Nej |
| Trendrepresentation | Nej |
| Felregistrering möjlig | Nej |
| Sensortyp | Övrigt |
| Tolerans | 5 % |
| Potentiometer med justeringsknapp | Nej |
| Stödjer BACnet-protokoll | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus | Nej |
| Stöder MP-protokoll (multi point) | Nej |
| Stödjer protokoll KNX | Nej |
| LoRa-teknologi | Nej |
| Nära fältkommunikation (NFC) | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| WiFi-kompatibel | Nej |
| Standby tryckknapp | Nej |
| Trådlös | Nej |
| Med display | Nej |
| Typ av display | Övrigt |
| Typ av strömförsörjning | Nätanslutningskabel |
| Typ av elanslutning | Skruvanslutning |
| Med skydd mot polförväxling | Nej |
| Max. luftfuktighet (ej kondenserande) | 100 % |
| Explosionssäker | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP22 |
| Höjd hus/kapsling/stomme | 10 mm |
| Bredd hus/kapsling/stomme | 40 mm |
| Djup hus/kapsling/stomme | 10 mm |
| Färg hus/kapsling/stomme | Grå |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Med stöd för IFTTT | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4932014 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FFZ0SZZWSRHDM5N0 |
| GTIN | - |
| Produkt | Rumstermostat |
| Produktnamn | Unisensa HUmidity sensor f WC |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | IP 54 |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | FFZ0SZZWSRHDM5N0 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Tillämpningsområde | Rum |
|---|---|
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Lämplig för kanalmontering | Nej |
| Lämplig för rörmontering | Nej |
| Lämplig för luft | Ja |
| Lämplig för vätskor | Nej |
| Lämplig för gaser | Nej |
| Med hus/kapsling/stomme | Ja |
| Fastsättning lock/kåpa | Övrigt |
| Sensorelement i kapsling | Ja |
| Sensorelement utanför kapsling | Nej |
| Fast sensorkabel | Ja |
| Längd kabel | 1,5 m |
| Längd sensor | 40 mm |
| Instickslängd | 40 mm |
| Diameter sensorelement | 10 mm |
| Material element | Övrigt |
| Teknologi | Kapacitiv polymersensor |
| Aktiv temperaturmätning | Nej |
| Passiv temperaturmätning | Nej |
| Genomsnittlig temperaturmätning | Nej |
| Antal mätpunkter | 1 |
| Mätning av CO2 | Nej |
| Mätning av lättflyktiga organiska föreningar (VOC) | Nej |
| Mätning av relativ luftfuktighet (RF) | Nej |
| Mätning av absolut luftfuktighet (AF) | Nej |
| Mätning av entalpi | Nej |
| Mätning av daggpunkt | Ja |
| Mätning av partiklar (PM) | Nej |
| Offsetinställning möjlig | Nej |
| Trendrepresentation | Nej |
| Felregistrering möjlig | Nej |
| Sensortyp | Övrigt |
| Tolerans | 5 % |
| Potentiometer med justeringsknapp | Nej |
| Stödjer BACnet-protokoll | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus | Nej |
| Stöder MP-protokoll (multi point) | Nej |
| Stödjer protokoll KNX | Nej |
| LoRa-teknologi | Nej |
| Nära fältkommunikation (NFC) | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| WiFi-kompatibel | Nej |
| Standby tryckknapp | Nej |
| Trådlös | Nej |
| Med display | Nej |
| Typ av display | Övrigt |
| Typ av strömförsörjning | Nätanslutningskabel |
| Typ av elanslutning | Skruvanslutning |
| Med skydd mot polförväxling | Nej |
| Max. luftfuktighet (ej kondenserande) | 100 % |
| Explosionssäker | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP22 |
| Höjd hus/kapsling/stomme | 10 mm |
| Bredd hus/kapsling/stomme | 40 mm |
| Djup hus/kapsling/stomme | 10 mm |
| Färg hus/kapsling/stomme | Grå |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Med stöd för IFTTT | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 0,05 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |