RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-08-21
RSK-nr enhet: ST
UFH-termostaterna 230 V/24 V är växelströmsdrivna rumstermostater som passar perfekt för vattenburna samt elektriska värme-/kylsystem. Den har ett inbyggt relä för kabelanslutning till golvvärmens kopplingscentral för styrning av termiska ställdon av NC- eller NO-typ. För el-golvvärme så klarar den 3A vid högre effekter skall extern relä användas. Den kommunicerar med ett Unisenza Plus Gateway-protokoll för att möjliggöra fjärråtkomst från en mobilapp. Den har även en multifunktionell ingång för anslutning av fler tillbehör för att på så sätt förbättra termostatapplikationerna ytterligare.
UFH-termostaterna 230 V/24 V är växelströmsdrivna rumstermostater som passar perfekt för vattenburna samt elektriska värme-/kylsystem. Den har ett inbyggt relä för kabelanslutning till golvvärmens kopplingscentral för styrning av termiska ställdon av NC- eller NO-typ. För el-golvvärme så klarar den 3A vid högre effekter skall extern relä användas. Den kommunicerar med ett Unisenza Plus Gateway-protokoll för att möjliggöra fjärråtkomst från en mobilapp. Den har även en multifunktionell ingång för anslutning av fler tillbehör för att på så sätt förbättra termostatapplikationerna ytterligare.
| RSK-nummer | 4932026 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FFU3TRRFDC1CC550 |
| GTIN | 6438537348564 |
| Produkt | Rumstermostat |
| Produktnamn | Unisenza Plus Termostat 230V |
| Dimension | - |
| Storlek | 90x85x75mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 5-30°C |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | rumstermostat |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | FFU3TRRFDC1CC550 |
|---|
| GTIN | 6438537348564 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 4932026 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FFU3TRRFDC1CC550 |
| GTIN | 6438537348564 |
| Produkt | Rumstermostat |
| Produktnamn | Unisenza Plus Termostat 230V |
| Dimension | - |
| Storlek | 90x85x75mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 5-30°C |
| Effekt/Eldata | 230V |
| Funktion | rumstermostat |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | FFU3TRRFDC1CC550 |
|---|
| GTIN | 6438537348564 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |