Avaktiverad 2015-12-17
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-12-17
RSK-nr enhet: ST
ESBE-serien GDA100 är en shuntgrupp med direktförsörjning avsedd att transportera energi på det mest effektiva sätt som går. Med en högeffektiv cirkulationspump och skräddarsydd isolering.
ESBE-serien GDA100 är en shuntgrupp med direktförsörjning avsedd att transportera energi på det mest effektiva sätt som går. Med en högeffektiv cirkulationspump och skräddarsydd isolering.
| RSK-nummer | 5363691 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Shuntgrupp |
| Produktnamn | GDA111 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, temp 0°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | direktförsörjning |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | flermaterial |
| Standard | EnEV2014, ErP2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gda100 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gda100 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 4,8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 265 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 5,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_218_5363688_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_218_5363691.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_218_5363691.pdf |
| RSK-nummer | 5363691 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Shuntgrupp |
| Produktnamn | GDA111 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, temp 0°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | direktförsörjning |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | flermaterial |
| Standard | EnEV2014, ErP2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gda100 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gda100 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 4,8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 265 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 5,4 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_218_5363688_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_218_5363691.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_218_5363691.pdf |