Avaktiverad 2015-12-17
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-12-17
RSK-nr enhet: ST
ESBE-serien GFA100 är en shuntgrupp med en justerbar konstant utloppstemperatur som används för att hålla flödestemperaturen på den angivna nivån, oavsett tryckfall och flödesvolym. Med en högeffektiv cirkulationspump och skräddarsydd isolering.
ESBE-serien GFA100 är en shuntgrupp med en justerbar konstant utloppstemperatur som används för att hålla flödestemperaturen på den angivna nivån, oavsett tryckfall och flödesvolym. Med en högeffektiv cirkulationspump och skräddarsydd isolering.
| RSK-nummer | 5363692 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Shuntgrupp |
| Produktnamn | GFA111 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, temp 0°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | konstant utloppstemperatur |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | flermaterial |
| Standard | EnEV2014, ErP2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gfa100 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gfa100 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 5,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 265 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_218_5363688_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_218_5363692.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_218_5363691.pdf |
| RSK-nummer | 5363692 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Shuntgrupp |
| Produktnamn | GFA111 |
| Dimension | G25 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, temp 0°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | konstant utloppstemperatur |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | ! |
| Material | flermaterial |
| Standard | EnEV2014, ErP2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gfa100 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.esbe.eu/se/sv-se/produkter/shuntgrupper/gfa100 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | oförpackat/lösgods | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 5,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 265 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_218_5363688_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_218_5363692.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_218_5363691.pdf |