Avaktiverad 2022-04-05
Inlagd: 2014-11-29
RSK-nr enhet: ST
Shuntgrupp inklusive ESBE ARA661 (230V, 120 s. gångtid), ett ställdon med 3-punktssignal (öppna/stäng) som är perfekt för blandning tillsammans med en extern reglering. Utrustad med ESBEs senaste progressiva ventilteknologi vilket gör ventilen användbar för både värme och kyl tillämpningar,ventilen kan enkelt handmanövreras med hjälp av drag-och-vrid-ratten på framsidan.
Shuntgrupp inklusive ESBE ARA661 (230V, 120 s. gångtid), ett ställdon med 3-punktssignal (öppna/stäng) som är perfekt för blandning tillsammans med en extern reglering. Utrustad med ESBEs senaste progressiva ventilteknologi vilket gör ventilen användbar för både värme och kyl tillämpningar,ventilen kan enkelt handmanövreras med hjälp av drag-och-vrid-ratten på framsidan.
| RSK-nummer | 5363724 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 61040600 |
| GTIN | 7330193047241 |
| Produkt | Shuntgrupp |
| Produktnamn | GRA112 |
| Dimension | G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, temp 0°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | - |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | EnEv2014, ErP2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://esbe.eu/sv/produkter/shuntgrupper/gra100 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 61040600 |
|---|
| GTIN | 7330193047241 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://esbe.eu/sv/produkter/shuntgrupper/gra100 |
|---|
| Ytskydd | Övrigt |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 32 |
| Anslutning | Övrigt |
| Utförandeform | Med blandningsventil |
| Tryckklass | PN 6 |
| Med kopplingar | Nej |
| Med klämringskoppling | Nej |
| Utbytbar backventil | Nej |
| Med vattenlås | Ja |
| Stoppventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 206 | ||
| Vikt (kg) | 7,07 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_218_5363724.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_218_5363724.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_218_5363722.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_218_5492695.pdf |
| RSK-nummer | 5363724 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 61040600 |
| GTIN | 7330193047241 |
| Produkt | Shuntgrupp |
| Produktnamn | GRA112 |
| Dimension | G32 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN6, temp 0°C till +110°C |
| Effekt/Eldata | 230V AC |
| Funktion | - |
| Utförande | invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | EnEv2014, ErP2015 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://esbe.eu/sv/produkter/shuntgrupper/gra100 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 61040600 |
|---|
| GTIN | 7330193047241 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://esbe.eu/sv/produkter/shuntgrupper/gra100 |
|---|
| Ytskydd | Övrigt |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | DN 32 |
| Anslutning | Övrigt |
| Utförandeform | Med blandningsventil |
| Tryckklass | PN 6 |
| Med kopplingar | Nej |
| Med klämringskoppling | Nej |
| Utbytbar backventil | Nej |
| Med vattenlås | Ja |
| Stoppventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 290 | ||
| Höjd (mm) | 206 | ||
| Vikt (kg) | 7,07 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_218_5363724.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_218_5363724.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_218_5363722.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_218_5492695.pdf |