Avaktiverad 2019-05-13
Inlagd: 2007-01-17
RSK-nr enhet: ST
20-80 kPa
20-80 kPa
| RSK-nummer | 5406694 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 52465-050 |
| GTIN | 7318793935205 |
| Produkt | Differenstryckregleringsventil |
| Produktnamn | TA STAP |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med slät rörände |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.tahydronics.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/differenstrycksregulatorer/differenstrycksregulatorer/stap-dn-15-50/ |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 52465-050 |
|---|
| GTIN | 7318793935205 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.tahydronics.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/differenstrycksregulatorer/differenstrycksregulatorer/stap-dn-15-50/ |
|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 2" (50) |
|---|---|
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Anslutning 2 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Tryckklass | PN 16 |
| Med koppling anslutning 2 | Nej |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Membranstyrd | Ja |
| Max. differenstryck vid 20°C | 250 kPa |
| Inställbart differenstryck | Ja |
| Justeringsområde | -20 - -20 kPa |
| Med mängdbegränsare | Nej |
| Manövrering | Handratt |
| Lägesindikator | Nej |
| Låsbar | Ja |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med impulsledning | Ja |
| Höjd | 187 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 230 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_14_5406694.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5406694 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 52465-050 |
| GTIN | 7318793935205 |
| Produkt | Differenstryckregleringsventil |
| Produktnamn | TA STAP |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med slät rörände |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.tahydronics.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/differenstrycksregulatorer/differenstrycksregulatorer/stap-dn-15-50/ |
| RSK flik | 09 Reglerventiler/Övrig armatur |
| Tillverkarens artikelnummer | 52465-050 |
|---|
| GTIN | 7318793935205 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.tahydronics.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/differenstrycksregulatorer/differenstrycksregulatorer/stap-dn-15-50/ |
|---|
| Dimension (Nominell diameter) | 2" (50) |
|---|---|
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Anslutning 2 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Tryckklass | PN 16 |
| Med koppling anslutning 2 | Nej |
| Ytskydd | Obehandlad |
| Membranstyrd | Ja |
| Max. differenstryck vid 20°C | 250 kPa |
| Inställbart differenstryck | Ja |
| Justeringsområde | -20 - -20 kPa |
| Med mängdbegränsare | Nej |
| Manövrering | Handratt |
| Lägesindikator | Nej |
| Låsbar | Ja |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med impulsledning | Ja |
| Höjd | 187 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 230 | ||
| Vikt (kg) | 3,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_14_5406694.pdf |
|---|---|