Inlagd: 2019-04-18
RSK-nr enhet: ST
Halogenfri kabel 5 m avsedd för termomotor ABNM A5
Halogenfri kabel 5 m avsedd för termomotor ABNM A5
| RSK-nummer | 5375941 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 082F1082 |
| GTIN | 5702420112824 |
| Produkt | Kabel |
| Produktnamn | ABNM A5 kabel |
| Dimension | - |
| Storlek | 5 m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till ABNM A5 |
| Utförande | halogenfri |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=082F1082&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 082F1082 |
|---|
| GTIN | 5702420112824 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=082F1082&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
|---|
| Modell/Utförande | Vaxfylld |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | Övrigt |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | 0-10V |
| Lämplig för manuell drift | Nej |
| Längd kabel | 5 m |
| Färg | Vit |
| Längd | 5000 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702420112824 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 28 | ||
| Vikt (kg) | 0,114 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_22_5375938.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_22_5375938.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_5375938.pdf |
| RSK-nummer | 5375941 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 082F1082 |
| GTIN | 5702420112824 |
| Produkt | Kabel |
| Produktnamn | ABNM A5 kabel |
| Dimension | - |
| Storlek | 5 m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till ABNM A5 |
| Utförande | halogenfri |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=082F1082&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 082F1082 |
|---|
| GTIN | 5702420112824 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.danfoss.com/sv-se/search/?query=082F1082&pageSize=10&filter=type%3Aproducts%2CdocumentationLanguage%3Asv_se%2CdocumentationArchived%3Afalse |
|---|
| Modell/Utförande | Vaxfylld |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | Övrigt |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | 0-10V |
| Lämplig för manuell drift | Nej |
| Längd kabel | 5 m |
| Färg | Vit |
| Längd | 5000 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702420112824 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 28 | ||
| Vikt (kg) | 0,114 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_22_5375938.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_22_5375938.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_5375938.pdf |