| Produktnamn | SAL31.00T10 |
| Dimension | vridningsvinkel 90° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | AC 230 V, 3,5 VA / 2 W |
| Funktion | elektromekaniskt ställdon |
| Utförande | 3-läges |
|---|---|
| Färg | grå/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | 120 sek. gångtid, 10 Nm |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55162-A108 |
|---|
| GTIN | 7612914069337 |
|---|
| Lämplig för ventil | Ja |
|---|---|
| Lämpling för ventilationsarmatur | Nej |
| Matningsspänning | Övrigt |
| Styrsignal | 3-punkt |
| Energiförbrukning vid drift | 2 W |
| Modell/Utförande | Vridande |
| Regleringstyp På/Av | Ja |
| Reglering modulerande | Ja |
| Reglering split-range | Nej |
| Transmission | Med kugghjul |
| Anslutning till avstängningsventil | Märkesbundet |
| Med direktmontage toppfläns (ISO 5211) | Nej |
| Återgång vid nollspänning | Nej |
| Spänningslös stängd | Nej |
| Princip för säkerhetsinställning | NO - Normalt öppen |
| Automatisk gångavkänning | Nej |
| Inställbar återkopplingssignal | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Lägesrapportering | Ingen |
| Hjälpkontakter som tillval | Nej |
| Slutkontakter | Ingen |
| Inställbart arbetsområde | Nej |
| Med mekanisk inställningsindikator | Ja |
| Lämplig för manuell drift | Ja |
| Gångtid | 120 s |
| Vridmoment | 10 Nm |
| Potentialfri omkopplingskontakt | Nej |
| Självjusterande slaglängd | Nej |
| Max. rotationsvinkel | 90 ° |
| Med säkerhetsfunktion | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Max. ingång elektrisk effekt | 3,5 VA |
| Tillåten relativ luftfuktighet | 95 - 95 % |
| Omgivningstemperatur | -15 - 55 °C |
| Höjd | 124 mm |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 153 mm |
| Explosionssäker | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Övrigt |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 175 | ||
| Bredd (mm) | 161 | ||
| Höjd (mm) | 132 | ||
| Vikt (kg) | 1,542 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5372479.pdf |
| RSK-nummer | 5372479 |
| GTIN | 7612914069337 |
| Produkt | Ställdon |
| Produktnamn | SAL31.00T10 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Utförande | 3-läges |
| Färg | grå/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/aluminium |
| Standard | - |
| Lämplig för ventil | Ja |
| Matningsspänning | Övrigt |
| Styrsignal | 3-punkt |
| Regleringstyp På/Av | Ja |
| Reglering modulerande | Ja |
| Spänningslös stängd | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Lägesrapportering | Ingen |
| Slutkontakter | Ingen |
| Gångtid | 120 s |
| Vridmoment | 10 Nm |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Höjd | 124 mm |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 153 mm |