| Produktnamn | SAL31.00T40 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | AC 230 V, 7 VA / 4 W |
| Standard | - |
| Övrig info | 120 sek. gångtid, 40 Nm |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55162-A111 |
|---|
| GTIN | 7612914069368 |
| Styrsignal | 3-punkt |
| Energiförbrukning vid drift | 4 W |
| Lämplig för manuell drift | Ja |
| Gångtid | 120 s |
| Vridmoment | 40 Nm |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Max. ingång elektrisk effekt | 7 VA |
| Tillåten relativ luftfuktighet | 95 - 95 % |
| Omgivningstemperatur | -15 - 55 °C |
| Höjd | 124 mm |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 153 mm |
| Höjd (mm) | 132 | ||
| Vikt (kg) | 1,652 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5372479.pdf |
| RSK-nummer | 5372482 |
| GTIN | 7612914069368 |
| Produkt | Ställdon |
| Produktnamn | SAL31.00T40 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Standard | - |
| Styrsignal | 3-punkt |
| Gångtid | 120 s |
| Vridmoment | 40 Nm |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Höjd | 124 mm |
| Bredd | 160 mm |
| Djup | 153 mm |