Inlagd: 2016-12-13
RSK-nr enhet: ST
SDM24, modulerande ställdon 24V.
SDM24, modulerande ställdon 24V.
| RSK-nummer | 6704550 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 16977 |
| GTIN | 7393410008869 |
| Produkt | Ventilställdon |
| Produktnamn | SDM24 |
| Dimension | M30x1,5 |
| Storlek | 79,5x49x80mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | för modulerande kontroll 0-10V |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sdm24--stalldon--24v/p98386 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 16977 |
|---|
| GTIN | 7393410008869 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sdm24--stalldon--24v/p98386 |
|---|
| Modell/Utförande | Övrigt |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | 0-10V |
| Längd kabel | 1,5 m |
| Med ventiladapter | Nej |
| Gångtid | 8 s |
| Slaglängd | 4,3 mm |
| Självjusterande slaglängd | Ja |
| Färg | Vit |
| Omgivningstemperatur | 0 - 50 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Bredd | 80 mm |
| Höjd | 80 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410008869 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6704550.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6704550 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 16977 |
| GTIN | 7393410008869 |
| Produkt | Ventilställdon |
| Produktnamn | SDM24 |
| Dimension | M30x1,5 |
| Storlek | 79,5x49x80mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | för modulerande kontroll 0-10V |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sdm24--stalldon--24v/p98386 |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 16977 |
|---|
| GTIN | 7393410008869 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://shop.frico.net/sv-SE/sdm24--stalldon--24v/p98386 |
|---|
| Modell/Utförande | Övrigt |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | 0-10V |
| Längd kabel | 1,5 m |
| Med ventiladapter | Nej |
| Gångtid | 8 s |
| Slaglängd | 4,3 mm |
| Självjusterande slaglängd | Ja |
| Färg | Vit |
| Omgivningstemperatur | 0 - 50 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Bredd | 80 mm |
| Höjd | 80 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410008869 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 85 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_94_6704550.pdf |
|---|---|