Inlagd: 2024-10-01
RSK-nr enhet: ST
SDM24T, modulerande ställdon 24V.
SDM24T, modulerande ställdon 24V.
| RSK-nummer | 5373042 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 478664 |
| GTIN | 7393410858167 |
| Produkt | Ventilställdon |
| Produktnamn | SDM24T |
| Dimension | M30x1,5 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | för modulerande kontroll 0-10V |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 478664 |
|---|
| GTIN | 7393410858167 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för ventil | Ja |
|---|---|
| Lämpling för ventilationsarmatur | Nej |
| Matningsspänning | 24 V AC |
| Styrsignal | 0-10V |
| Energiförbrukning vid drift | 0,6 W |
| Energiförbrukning vid vila | 0,25 W |
| Modell/Utförande | Linjär |
| Regleringstyp På/Av | Nej |
| Reglering modulerande | Ja |
| Längd anslutningskabel | 1,5 m |
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Ställkraft | 160 N |
| Slaglängd | 6,9 mm |
| Självjusterande slaglängd | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Omgivningstemperatur | -5 - 50 °C |
| Höjd | 77 mm |
| Bredd | 45 mm |
| Djup | 102 mm |
| Material hus/kapsling/stomme | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410858167 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5373042 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 478664 |
| GTIN | 7393410858167 |
| Produkt | Ventilställdon |
| Produktnamn | SDM24T |
| Dimension | M30x1,5 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | för modulerande kontroll 0-10V |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 16 Radiatorer/Konvektorer/Värmare |
| Tillverkarens artikelnummer | 478664 |
|---|
| GTIN | 7393410858167 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för ventil | Ja |
|---|---|
| Lämpling för ventilationsarmatur | Nej |
| Matningsspänning | 24 V AC |
| Styrsignal | 0-10V |
| Energiförbrukning vid drift | 0,6 W |
| Energiförbrukning vid vila | 0,25 W |
| Modell/Utförande | Linjär |
| Regleringstyp På/Av | Nej |
| Reglering modulerande | Ja |
| Längd anslutningskabel | 1,5 m |
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Ställkraft | 160 N |
| Slaglängd | 6,9 mm |
| Självjusterande slaglängd | Ja |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Omgivningstemperatur | -5 - 50 °C |
| Höjd | 77 mm |
| Bredd | 45 mm |
| Djup | 102 mm |
| Material hus/kapsling/stomme | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7393410858167 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 110 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |