Avaktiverad 2023-02-28
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2014-11-19
RSK-nr enhet: ST
Proportionellt ställdon 230V, ställkraft 150 N, 3-punkts- eller on/off styrning för TA terminalventiler, M30x1,5 anslutning
Proportionellt ställdon 230V, ställkraft 150 N, 3-punkts- eller on/off styrning för TA terminalventiler, M30x1,5 anslutning
| RSK-nummer | 5354265 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 61-015-002 |
| GTIN | 3831112527805 |
| Produkt | Ställdon |
| Produktnamn | TA-MC15 |
| Dimension | M30x1,5 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230VAC |
| Funktion | för TA terminalventiler |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart med rött lock |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP40 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.imi-hydronic.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/styrventiler/stalldon/TA-MC15-C1/ |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 61-015-002 |
|---|
| GTIN | 3831112527805 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.imi-hydronic.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/styrventiler/stalldon/TA-MC15-C1/ |
|---|
| Matningsspänning | 230 V AC |
|---|---|
| Styrsignal | 3-punkt |
| Längd anslutningskabel | 1,5 m |
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Ställkraft | 200 N |
| Slaglängd | 4,8 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Omgivningstemperatur | 0 - 50 °C |
| Höjd | 76,5 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 47 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 58 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_14_5354265_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5354265 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 61-015-002 |
| GTIN | 3831112527805 |
| Produkt | Ställdon |
| Produktnamn | TA-MC15 |
| Dimension | M30x1,5 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230VAC |
| Funktion | för TA terminalventiler |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart med rött lock |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP40 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.imi-hydronic.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/styrventiler/stalldon/TA-MC15-C1/ |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 61-015-002 |
|---|
| GTIN | 3831112527805 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.imi-hydronic.com/sv/produkter-och-losningar/ta-balancing-and-control/styrventiler/stalldon/TA-MC15-C1/ |
|---|
| Matningsspänning | 230 V AC |
|---|---|
| Styrsignal | 3-punkt |
| Längd anslutningskabel | 1,5 m |
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Ställkraft | 200 N |
| Slaglängd | 4,8 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
| Omgivningstemperatur | 0 - 50 °C |
| Höjd | 76,5 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Djup | 47 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 58 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_14_5354265_gruppfil.pdf |
|---|---|