Inlagd: 2003-06-05
RSK-nr enhet: ST
Termomotor TWA-K NO 24 Va.c./d.c. , M30x1,5 för TA Hydronics, heimeier, MNG och Oventrop
Termomotor TWA-K NO 24 Va.c./d.c. , M30x1,5 för TA Hydronics, heimeier, MNG och Oventrop
| RSK-nummer | 5386385 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3141 |
| GTIN | 5702420050249 |
| Produkt | Termomotor |
| Produktnamn | TWA-K NO |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V a.c./d.c. |
| Funktion | - |
| Utförande | med anslutning M30 |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3141 |
|---|
| GTIN | 5702420050249 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vaxfylld |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | PWM |
| Funktion | Spänningslös öppen (NO) |
| Automatisk gångavkänning | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Med ändkontakter | Nej |
| Öppna först | Nej |
| Med lägesindikator | Ja |
| Lämplig för manuell drift | Nej |
| Längd kabel | 0,95 m |
| Gångtid | 180 s |
| Självjusterande slaglängd | Nej |
| Färg | Vit |
| Omgivningstemperatur | 0 - 60 °C |
| Märkeffekt | 2 VA |
| Kapslingsklass (IP) | IP41 |
| Höjd | 58 mm |
| Diameter | 40,5 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702420050249 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 84 | ||
| Bredd (mm) | 63 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,148 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 48 | ||
| GTIN FP | 5702420050256 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5702420050249 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 48 | ||
| Djup (mm) | 394 | ||
| Bredd (mm) | 287 | ||
| Höjd (mm) | 183 | ||
| Vikt (kg) | 9,038 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_22_5386385.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_5386385.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_5386385.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_22_5386385.pdf |
| RSK-nummer | 5386385 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3141 |
| GTIN | 5702420050249 |
| Produkt | Termomotor |
| Produktnamn | TWA-K NO |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V a.c./d.c. |
| Funktion | - |
| Utförande | med anslutning M30 |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3141 |
|---|
| GTIN | 5702420050249 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vaxfylld |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | M30x1,5 |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | PWM |
| Funktion | Spänningslös öppen (NO) |
| Automatisk gångavkänning | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Med ändkontakter | Nej |
| Öppna först | Nej |
| Med lägesindikator | Ja |
| Lämplig för manuell drift | Nej |
| Längd kabel | 0,95 m |
| Gångtid | 180 s |
| Självjusterande slaglängd | Nej |
| Färg | Vit |
| Omgivningstemperatur | 0 - 60 °C |
| Märkeffekt | 2 VA |
| Kapslingsklass (IP) | IP41 |
| Höjd | 58 mm |
| Diameter | 40,5 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702420050249 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 84 | ||
| Bredd (mm) | 63 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,148 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 48 | ||
| GTIN FP | 5702420050256 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5702420050249 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 48 | ||
| Djup (mm) | 394 | ||
| Bredd (mm) | 287 | ||
| Höjd (mm) | 183 | ||
| Vikt (kg) | 9,038 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_22_5386385.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_5386385.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_5386385.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_22_5386385.pdf |