Inlagd: 2003-06-05
RSK-nr enhet: ST
Termomotor TWA-L NC 24 V a.c./d.c. för ventilhus RAVL
Termomotor TWA-L NC 24 V a.c./d.c. för ventilhus RAVL
| RSK-nummer | 5386380 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3130 |
| GTIN | 5702420049564 |
| Produkt | Termomotor |
| Produktnamn | TWA-L NC |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | för ventil RAVL |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3130 |
|---|
| GTIN | 5702420049564 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vaxfylld |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | 26 mm |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | PWM |
| Funktion | Spänningslös stängd (NC) |
| Automatisk gångavkänning | Nej |
| Skyddad mot överspänning | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Med ändkontakter | Nej |
| Öppna först | Ja |
| Med lägesindikator | Ja |
| Lämplig för manuell drift | Nej |
| Längd kabel | 1,2 m |
| Gångtid | 180 s |
| Självjusterande slaglängd | Nej |
| Färg | Vit |
| Omgivningstemperatur | 0 - 60 °C |
| Märkeffekt | 2 VA |
| Kapslingsklass (IP) | IP41 |
| Längd | 59 mm |
| Diameter | 41 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702420049564 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 62 | ||
| Höjd (mm) | 54 | ||
| Vikt (kg) | 0,159 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 5702420049571 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5702420049564 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 60 | ||
| Djup (mm) | 413 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 226 | ||
| Vikt (kg) | 8,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_22_5386380.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_5386380.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_5386380.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_22_5386380.pdf |
| RSK-nummer | 5386380 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3130 |
| GTIN | 5702420049564 |
| Produkt | Termomotor |
| Produktnamn | TWA-L NC |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 24V |
| Funktion | för ventil RAVL |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | 088H3130 |
|---|
| GTIN | 5702420049564 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Vaxfylld |
|---|---|
| Anslutning till avstängningsventil | 26 mm |
| Matningsspänning | 24 V AC/DC |
| Styrsignal | PWM |
| Funktion | Spänningslös stängd (NC) |
| Automatisk gångavkänning | Nej |
| Skyddad mot överspänning | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Med ändkontakter | Nej |
| Öppna först | Ja |
| Med lägesindikator | Ja |
| Lämplig för manuell drift | Nej |
| Längd kabel | 1,2 m |
| Gångtid | 180 s |
| Självjusterande slaglängd | Nej |
| Färg | Vit |
| Omgivningstemperatur | 0 - 60 °C |
| Märkeffekt | 2 VA |
| Kapslingsklass (IP) | IP41 |
| Längd | 59 mm |
| Diameter | 41 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5702420049564 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 62 | ||
| Höjd (mm) | 54 | ||
| Vikt (kg) | 0,159 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 60 | ||
| GTIN FP | 5702420049571 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 5702420049564 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 60 | ||
| Djup (mm) | 413 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 226 | ||
| Vikt (kg) | 8,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_22_5386380.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_22_5386380.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_22_5386380.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_22_5386380.pdf |