Tillverkarens artikelnummerBPZ:MVF461H15-0.6
GTIN7612914010445
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H15-0.6
DimensionDN15
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 0,6
Utförandemed ställdon MAGNETIC
Färg-
Ytbehandling-
Material -
Standard-
Övrig info-
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914010445
Produktegenskaper
Materialkvalitet Övrigt
Dimension (Nominell diameter) DN 15
Utvändig rördiameter alla anslutningar 15 mm
Anslutningar Fläns
Tryckklass PN 16
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 1000 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Frekvens Övrigt
Styrsignal 0-10V
Noll-tryck returflöde Spänningslöst stängd
Lägesrapportering 0-10V
Inställbar återkopplingssignal Ja
Transmission Magnetisk
Inställbart arbetsområde Nej
Hjälpkontakter Nej
Med ändkontakter Nej
Lämplig för manuell drift Ja
Gångtid 2 s
Kapslingsklass (IP) IP31
Explosionssäker Nej
Max. ingång elektrisk effekt 33 VA
Tillåten relativ luftfuktighet 5000 - 95000 %
Omgivningstemperatur -5 - 45 °C
Längd anslutning 1 65 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 65 mm
Längd anslutning 2 65 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 65 mm
Höjd 387,5 mm
Bredd 181 mm
Djup 101 mm
Palltyp -
Djup (mm) 460
Bredd (mm) 240
Höjd (mm) 200
Vikt (kg) 8,3
RSK-nummer5353462
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H15-0.6
DimensionDN15
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 0,6
Utförandemed ställdon MAGNETIC
Färg-
Ytbehandling-
Material -
Standard-
Övrig info-
Materialkvalitet Övrigt
Anslutningar Fläns
Tryckklass PN 16
Ytskydd Övrigt
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Frekvens Övrigt
Styrsignal 0-10V
Lägesrapportering 0-10V
Transmission Magnetisk
Inställbart arbetsområde Nej
Hjälpkontakter Nej
Med ändkontakter Nej
Lämplig för manuell drift Ja
Gångtid 2 s
Kapslingsklass (IP) IP31
Explosionssäker Nej
Längd anslutning 1 65 mm
Längd anslutning 2 65 mm
Höjd 387,5 mm
Bredd 181 mm
Djup 101 mm