Tillverkarens artikelnummerBPZ:MVF461H32-12
GTIN7612914010490
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H32-12
DimensionDN32
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 12
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914010490
Produktegenskaper
Materialkvalitet Övrigt
Dimension (Nominell diameter) DN 32
Utvändig rördiameter alla anslutningar 32 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 1000 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Explosionssäker Nej
Max. ingång elektrisk effekt 43 VA
Tillåten relativ luftfuktighet 5000 - 95000 %
Omgivningstemperatur -5 - 45 °C
Längd anslutning 1 90 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 90 mm
Längd anslutning 2 90 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 90 mm
Höjd 454 mm
Bredd 215 mm
Djup 140 mm
Palltyp -
Djup (mm) 500
Bredd (mm) 240
Höjd (mm) 250
Vikt (kg) 15,7
RSK-nummer5353467
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H32-12
DimensionDN32
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 12
Materialkvalitet Övrigt
Ytskydd Övrigt
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Explosionssäker Nej
Längd anslutning 1 90 mm
Längd anslutning 2 90 mm
Höjd 454 mm
Bredd 215 mm
Djup 140 mm