Tillverkarens artikelnummerBPZ:MVF461H40-20
GTIN7612914010506
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H40-20
DimensionDN40
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 20
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914010506
Produktegenskaper
Materialkvalitet Övrigt
Dimension (Nominell diameter) DN 40
Utvändig rördiameter alla anslutningar 40 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 1000 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Explosionssäker Nej
Max. ingång elektrisk effekt 65 VA
Tillåten relativ luftfuktighet 5000 - 95000 %
Omgivningstemperatur -5 - 45 °C
Längd anslutning 1 100 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 100 mm
Längd anslutning 2 100 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 100 mm
Höjd 476 mm
Bredd 226 mm
Djup 150 mm
Palltyp -
Djup (mm) 520
Bredd (mm) 260
Höjd (mm) 260
Vikt (kg) 17,8
RSK-nummer5353468
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H40-20
DimensionDN40
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 20
Materialkvalitet Övrigt
Ytskydd Övrigt
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Explosionssäker Nej
Längd anslutning 1 100 mm
Längd anslutning 2 100 mm
Höjd 476 mm
Bredd 226 mm
Djup 150 mm