Tillverkarens artikelnummerBPZ:MVF461H50-30
GTIN7612914010513
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H50-30
DimensionDN50
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 30
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914010513
Produktegenskaper
Materialkvalitet Övrigt
Dimension (Nominell diameter) DN 50
Utvändig rördiameter alla anslutningar 50 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 1000 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Explosionssäker Nej
Max. ingång elektrisk effekt 65 VA
Tillåten relativ luftfuktighet 5000 - 95000 %
Omgivningstemperatur -5 - 45 °C
Längd anslutning 1 115 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 115 mm
Längd anslutning 2 115 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 115 mm
Höjd 531,5 mm
Bredd 254 mm
Djup 165 mm
Palltyp -
Djup (mm) 530
Bredd (mm) 280
Höjd (mm) 280
Vikt (kg) 27,2
RSK-nummer5353469
ProduktStyrventil
ProduktnamnMVF461H50-30
DimensionDN50
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 30
Materialkvalitet Övrigt
Ytskydd Övrigt
Styrinställning (Svo) 1000 %
Stängningstryck 1000 bar
Matningsspänning 24 V AC
Explosionssäker Nej
Längd anslutning 1 115 mm
Längd anslutning 2 115 mm
Höjd 531,5 mm
Bredd 254 mm
Djup 165 mm