ProduktnamnVentil 2WAY Flanged V211/25/10
Dimension-
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp-
Effekt/Eldata-
Funktion-
Utförande2-vägs
Färgsvart
Ytbehandling-
Material segjärn EN-JS 1030
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida -
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
Tillverkarens artikelnummer 7211132000
GTIN 3606489658175
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Material hus/kapsling/stomme Övrigt
Materialkvalitet Övrigt
Dimension anslutning 1 1" (25)
Utvändig rördiameter anslutning 1 25 mm
Anslutning 1 Fläns
Tryckklass PN 16
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Medietemperatur (kontinuerlig) 120 - 120 °C
Ytskydd Obehandlad
Kvs-värde 10 m³/h
Läckageförlust Kvs-värde 0,005 %
Automatisk flödeskontroll Nej
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Slaglängd 20 mm
Lämplig för tappvatten Ja
Lämplig för processvatten Ja
Lämplig för kyla Ja
Antal i FP 1
GTIN FP 3606489658175
Förpackningstyp Ospecificerad förpackning
Förpackningsfunktion -
Palltyp -
Djup (mm) 116
Bredd (mm) 208
Höjd (mm) 163
Vikt (kg) 3,14
RSK-nummer5356429
GTIN3606489658175
ProduktStyrventil
Dimension-
Storlek-
Tryck/Flöde/Temp-
Effekt/Eldata-
Funktion-
Utförande2-vägs
Färgsvart
Ytbehandling-
Material segjärn EN-JS 1030
Standard-
Övrig info-
Materialkvalitet Övrigt
Dimension anslutning 1 1" (25)
Anslutning 1 Fläns
Tryckklass PN 16
Ytskydd Obehandlad
Kvs-värde 10 m³/h
Automatisk flödeskontroll Nej
Slaglängd 20 mm