| Produktnamn | VVF32.100-160 |
| Dimension | DN100 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, kvs160 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2-vägs |
| Utförande | med flänsar |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55202-V110 |
|---|
| GTIN | 7612914086907 |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25) |
| Dimension anslutning 1 | DN 100 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 100 mm |
| Dimension anslutning 2 | DN 100 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 100 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 10 |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 2,5 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 40 mm |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 550 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 35,7 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5353968.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_19_5353851.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560032921-00012 v1.pdf |
| RSK-nummer | 5353979 |
| GTIN | 7612914086907 |
| Produkt | Styrventil |
| Dimension | DN100 |
| Storlek | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2-vägs |
| Utförande | med flänsar |
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gjutjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tryckklass | PN 10 |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 40 mm |