| Produktnamn | VVF32.50-40 |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, kvs40 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55202-V107 |
|---|
| GTIN | 7612914086877 |
| Dimension anslutning 1 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 50 mm |
| Dimension anslutning 2 | DN 50 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 50 mm |
| Tryckklass | PN 10 |
| Tryckklass fläns (flänsborrning) | PN 10 |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 20 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 12,2 | ||
| RSK-nummer | 5353976 |
| GTIN | 7612914086877 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VVF32.50-40 |
| Dimension | DN50 |
| Storlek | - |
| Tryckklass | PN 10 |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 20 mm |