| Produktnamn | VVF42.15-2.5 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, kvs2,5 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55204-V101 |
|---|
| GTIN | 7612914087218 |
| Dimension anslutning 1 | DN 15 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 15 mm |
| Dimension anslutning 2 | DN 15 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 15 mm |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Styrinställning (Svo) | 50 % |
| Slaglängd | 20 mm |
| Längd anslutning 1 | 65 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 65 mm |
| Längd anslutning 2 | 65 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 65 mm |
| Axelhöjd | 133,5 mm |
| RSK-nummer | 5354062 |
| GTIN | 7612914087218 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VVF42.15-2.5 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | - |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 20 mm |
| Längd anslutning 1 | 65 mm |
| Längd anslutning 2 | 65 mm |
| Axelhöjd | 133,5 mm |