| Produktnamn | VVF42.150-400 |
| Dimension | DN150 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, kvs400 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55204-V120 |
|---|
| GTIN | 7612914087409 |
| Dimension anslutning 1 | DN 150 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 150 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Dimension anslutning 2 | DN 150 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 150 mm |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 1 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 40 mm |
| Längd anslutning 1 | 240 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 240 mm |
| Längd anslutning 2 | 240 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 240 mm |
| Axelhöjd | 267 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 770 | ||
| Bredd (mm) | 570 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 74,3 | ||
| RSK-nummer | 5354165 |
| GTIN | 7612914087409 |
| Produkt | Styrventil |
| Dimension | DN150 |
| Storlek | - |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 40 mm |
| Axelhöjd | 267 mm |