| Produktnamn | VVF42.40-25 |
| Dimension | DN40 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, kvs25 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55204-V108 |
|---|
| GTIN | 7612914087287 |
| Dimension anslutning 1 | DN 40 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 40 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Dimension anslutning 2 | DN 40 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 40 mm |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,02 % |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 20 mm |
| Längd anslutning 1 | 100 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 100 mm |
| Längd anslutning 2 | 100 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 100 mm |
| Axelhöjd | 133,5 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 240 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 9,2 | ||
| RSK-nummer | 5354070 |
| GTIN | 7612914087287 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VVF42.40-25 |
| Dimension | DN40 |
| Storlek | - |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 20 mm |
| Axelhöjd | 133,5 mm |