| Produktnamn | VVF43.150-400 |
| Dimension | DN150 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, kvs400 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55206-V109 |
|---|
| GTIN | 7612914079336 |
| Dimension anslutning 1 | DN 150 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 150 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Dimension anslutning 2 | DN 150 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 150 mm |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 1 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,01 % |
| Automatisk flödeskontroll | Nej |
| Mätnipplar flöde | Nej |
| Grundkarakteristisk | Linjär |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 40 mm |
| Längd anslutning 1 | 240 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 240 mm |
| Längd anslutning 2 | 240 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 240 mm |
| Axelhöjd | 303 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 770 | ||
| Bredd (mm) | 570 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 70,7 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5351505.pdf |
| RSK-nummer | 5351514 |
| GTIN | 7612914079336 |
| Produkt | Styrventil |
| Dimension | DN150 |
| Storlek | - |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Mätnipplar flöde | Nej |
| Slaglängd | 40 mm |
| Axelhöjd | 303 mm |