| Produktnamn | VVF43.80-80 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, kvs80 |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55206-V102 |
|---|
| GTIN | 7612914079268 |
| Dimension anslutning 1 | DN 80 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 80 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Dimension anslutning 2 | DN 80 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 80 mm |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 4 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,01 % |
| Styrinställning (Svo) | 100 % |
| Slaglängd | 40 mm |
| Längd anslutning 1 | 155 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 155 mm |
| Längd anslutning 2 | 155 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 155 mm |
| Axelhöjd | 231,5 mm |
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 445 | ||
| Bredd (mm) | 340 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 28,52 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5351505.pdf |
| RSK-nummer | 5351507 |
| GTIN | 7612914079268 |
| Produkt | Styrventil |
| Produktnamn | VVF43.80-80 |
| Dimension | DN80 |
| Storlek | - |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Slaglängd | 40 mm |
| Axelhöjd | 231,5 mm |