| Produktnamn | VVF53.15-0.32 |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN25, kvs0.32 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | 2-vägs, med fläns |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55208-V103 |
|---|
| GTIN | 7612914079855 |
|---|
| Material hus/kapsling/stomme | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Gjutjärn EN-GJL-250 (GG 25) |
| Dimension anslutning 1 | DN 15 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 15 mm |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Med koppling anslutning 1 | Nej |
| Dimension anslutning 2 | DN 15 |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 15 mm |
| Max. tryckdifferens i öppet läge | 12 bar |
| Ytskydd | Övrigt |
| Läckageförlust Kvs-värde | 0,01 % |
| Automatisk flödeskontroll | Nej |
| Mätnipplar flöde | Nej |
| Grundkarakteristisk | Jämt fördelad procent |
| Styrinställning (Svo) | 50 % |
| Slaglängd | 20 mm |
| Längd anslutning 1 | 65 mm |
| Bygglängd anslutning 1 (Z1) | 65 mm |
| Längd anslutning 2 | 65 mm |
| Bygglängd anslutning 2 (Z2) | 65 mm |
| Axelhöjd | 159,5 mm |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 237 | ||
| Bredd (mm) | 169 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 4,1 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5351520.pdf |
| RSK-nummer | 5351523 |
| GTIN | 7612914079855 |
| Produkt | Styrventil |
| Dimension | DN15 |
| Storlek | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd | Övrigt |
| Mätnipplar flöde | Nej |
| Slaglängd | 20 mm |
| Längd anslutning 1 | 65 mm |
| Längd anslutning 2 | 65 mm |
| Axelhöjd | 159,5 mm |