Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP45.10-0.4
GTIN7612914012845
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.10-0.4
DimensionDN10
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 0,4
Utförande2-vägs
Färg-
Ytbehandling-
Material -
Standard-
Övrig info-
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914012845
Produktegenskaper
Material hus/kapsling/stomme Övrigt
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 10
Utvändig rördiameter anslutning 1 10 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 10
Utvändig rördiameter anslutning 2 10 mm
Anslutning 2 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 2 Ja
Tryckklass PN 16
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 4 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Automatisk flödeskontroll Nej
Mätnipplar flöde Nej
Grundkarakteristisk Jämt fördelad procent
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 30 mm
Axelhöjd 44,9 mm
Palltyp -
Djup (mm) 60
Bredd (mm) 25
Höjd (mm) 70
Vikt (kg) 0,26
RSK-nummer5351495
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.10-0.4
DimensionDN10
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 0,4
Utförande2-vägs
Färg-
Ytbehandling-
Material -
Standard-
Övrig info-
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 10
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 10
Med koppling anslutning 2 Ja
Tryckklass PN 16
Ytskydd Övrigt
Automatisk flödeskontroll Nej
Mätnipplar flöde Nej
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Axelhöjd 44,9 mm