Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP45.20-4
GTIN7612914012890
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.20-4
DimensionDN20
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 4
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914012890
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 20
Utvändig rördiameter anslutning 1 20 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 20
Utvändig rördiameter anslutning 2 20 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3,5 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 40 mm
Axelhöjd 48,9 mm
Palltyp -
Djup (mm) 80
Bredd (mm) 40
Höjd (mm) 110
Vikt (kg) 0,4
RSK-nummer5351500
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.20-4
DimensionDN20
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 4
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 20
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 20
Ytskydd Övrigt
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Axelhöjd 48,9 mm