Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP45.25-10
GTIN7612914011794
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.25-10
DimensionDN25
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 10
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914011794
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 25
Utvändig rördiameter anslutning 1 25 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 25
Utvändig rördiameter anslutning 2 25 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Automatisk flödeskontroll Nej
Mätnipplar flöde Nej
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 100 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 40 mm
Axelhöjd 51 mm
Palltyp -
Djup (mm) 110
Bredd (mm) 80
Höjd (mm) 135
Vikt (kg) 1,4
RSK-nummer5351502
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.25-10
DimensionDN25
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 10
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 25
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 25
Ytskydd Övrigt
Automatisk flödeskontroll Nej
Mätnipplar flöde Nej
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 100 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 40 mm
Längd anslutning 2 40 mm
Axelhöjd 51 mm