Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP45.25-6.3
GTIN7612914012906
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.25-6.3
DimensionDN25
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 6,3
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914012906
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 25
Utvändig rördiameter anslutning 1 25 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 25
Utvändig rördiameter anslutning 2 25 mm
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 3 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,02 %
Styrinställning (Svo) 100 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 52,5 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 52,5 mm
Längd anslutning 2 52,5 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 52,5 mm
Axelhöjd 62,5 mm
Palltyp -
Djup (mm) 80
Bredd (mm) 45
Höjd (mm) 110
Vikt (kg) 0,75
RSK-nummer5351501
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP45.25-6.3
DimensionDN25
Effekt/Eldata-
Funktionkvs 6,3
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 25
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 25
Ytskydd Övrigt
Styrinställning (Svo) 100 %
Slaglängd 5,5 mm
Längd anslutning 1 52,5 mm
Längd anslutning 2 52,5 mm
Axelhöjd 62,5 mm