Tillverkarens artikelnummerBPZ:VVP47.10-0.63
GTIN7612914016409
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP47.10-0.63
DimensionG 1/2" (DN10)
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktion2-vägs styrventil
Utförandemed utvändig gänga
Färgmässing
Ytbehandling-
Material rödgods CC491K
Standard-
Övrig infokvs-värde 0,63, lyfthöjd 2,5mm
RSK flik12 Automatik/Styrventiler
GTIN 7612914016409
Produktegenskaper
Material hus/kapsling/stomme Övrigt
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 10
Utvändig rördiameter anslutning 1 10 mm
Anslutning 1 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 10
Utvändig rördiameter anslutning 2 10 mm
Anslutning 2 Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1)
Med koppling anslutning 2 Ja
Tryckklass PN 16
Tryckklass fläns (flänsborrning) PN 16
Max. tryckdifferens i öppet läge 4 bar
Ytskydd Övrigt
Läckageförlust Kvs-värde 0,05 %
Automatisk flödeskontroll Nej
Mätnipplar flöde Nej
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Bygglängd anslutning 1 (Z1) 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Bygglängd anslutning 2 (Z2) 30 mm
Axelhöjd 46 mm
Palltyp -
Djup (mm) 93
Bredd (mm) 75
Höjd (mm) 42
Vikt (kg) 0,331
RSK-nummer5865557
ProduktStyrventil
ProduktnamnVVP47.10-0.63
DimensionG 1/2" (DN10)
Storlek-
Tryck/Flöde/TempPN16
Effekt/Eldata-
Funktion2-vägs styrventil
Utförandemed utvändig gänga
Färgmässing
Ytbehandling-
Material rödgods CC491K
Standard-
Materialkvalitet Brons Rg5
Dimension anslutning 1 DN 10
Med koppling anslutning 1 Ja
Dimension anslutning 2 DN 10
Med koppling anslutning 2 Ja
Tryckklass PN 16
Ytskydd Övrigt
Automatisk flödeskontroll Nej
Mätnipplar flöde Nej
Grundkarakteristisk Linjär
Styrinställning (Svo) 50 %
Slaglängd 2,5 mm
Längd anslutning 1 30 mm
Längd anslutning 2 30 mm
Axelhöjd 46 mm